FILOZOFIA FIRMY

Mimo tak jasnych potrzeb rynkowych, często zdarza się, że standardy współpracy w budownictwie pozostają na niskim poziomie. Dlaczego?


W mojej opinii, w znaczącej liczbie przypadków, jest to skutek braku przejrzystego definiowania postanowień stron, będący efektem bardzo generalnego podejścia do inwestycji.
Patrząc tylko na efekt końcowy, nie zauważamy spraw ukrytych podczas procesu realizacji. Nie widzimy w związku z tym niewykorzystanych możliwości ulepszenia tego co zrobiliśmy, zarówno w kwestii technicznej jak i merytorycznej.

 

Może z braku właśnie takich refleksji, produktywność wykonawcza w wielu regionach Europy pozostaje w tyle wyścigu o wydajność.

Nawet w sytuacji gotowych już projektów budowlanych, wielu fachowców nawet nie stara się podejść do ich rzetelnej analizy pod kątem optymalizacji realizacji robót czy dokonania zmian projektowych.


W ekonomii ocenia się to jako „wartość straconej szansy”.

Przy dużych inwestycjach, po wielokroć, zmiana nawet paru parametrów jest w stanie przynieść kolosalne korzyści! Przeważnie spotkać się można z przypadkami, gdzie inwestor nie miał nawet pojęcia ile pieniędzy traci, trzymając się sztywno założeń, które często są liczone i zakładane z grubsza.
 

My staramy się patrzeć szerzej na te zagadnienia, szukając na każdym kroku okazji, aby wygenerować oszczędności dla klienta oraz zapobiec późniejszym drogim pracom dodatkowym, w efekcie redukując do minimum błędy i nieprzewidziane problemy. 
 

Ponadto, ciągle się rozwijając, posiadamy coraz to szerszą ofertę i lepszą wiedzę oraz sprzęt potrzebny do obsługi na najwyższym poziomie. Podpieramy tą myśl również uzyskanymi przez nas certyfikatami, a w tym - certyfikacją wykonawcy budynków pasywnych, będących najbardziej restrykcyjnymi budynkami mieszkalnymi, wydanym przez niemiecki instytut budownictwa pasywnego. 

Dywizą firmy jest motto:
„Zwycięzcy robią to, czego przegranym się nie chciało.”

H. Jackson Brown, Jr.